Skryté opuchy počas príznakov tehotenstva

Ako rozpoznať a liečiť skryté opuchy počas tehotenstva.


Opuch počas tehotenstva je veľmi častýfenomén medzi ženami. Existuje opuch vďaka tomu, že v tele budúcej matky sa mení metabolizmus vody a soli, ako aj narušenie odtoku lymfy a krvi cez žily nohy. Okrem toho rastúca maternica tlačí na vnútorné orgány, čo zhoršuje odtok tekutiny.


Ak opuch sa objaví v treťom trimestri tehotenstva, a sú krátke trvanie, to znamená, že vo večerných opuchy členkov a nôh, a do rána z nich ani stopy, to je štandard.
Ak je opuch trvalý a rozšíri sa na prsty, tvár, brucho, potom to môže byť jeden z príznakov nebezpečnej komplikácie tehotenstva - gestózy.


Existuje takzvaný skrytý opuch. Skrytý edém je stav, pri ktorom sa tekutina hromadí vo vnútorných orgánoch a tkanivách tehotnej ženy.

Symptómy skrytého opuchu počas tehotenstva.


Jedným z hlavných príznakov skrytého edému jetehotenstvo je veľký nerovný prírastok hmotnosti u ženy. V priemere očakávaná matka (v treťom trimestri) by mala získať 300 gramov týždenne, ak je toto zvýšenie viac alebo nerovnomerné, napríklad dnes žena dosiahla normu a po 7 dňoch ihneď kilogram - to by malo byť upozornené.


Počas tehotenstva by žena mala v priemerepridajte 10-12 kilogramov, tieto hmotnosti zahŕňajú hmotnosť dieťaťa, hmotnosť placenty, plodovej vody, tuku a zvýšené prsia, zvyšok je nadbytočná tekutina. Ak v posledných mesiacoch tehotenstva hmotnosť tehotnej ženy prekročí hranicu 15 kilogramov, je to znepokojujúce znamenie.


Určite, či skrytý opuch počas tehotenstva pomôže výskumu diurézy.
Počas dňa je potrebné porovnať množstvo opitéhoa izolovaná kvapalina. Za normálnych okolností prideľuje osoba ¾ spotrebovanej kvapaliny. Napríklad, ak ste vypili 1 liter vody a ďalšiu tekutinu denne (vrátane akýchkoľvek tekutých jedál: kompót, polievka, čaj, kefír), potom by malo byť vylúčené najmenej 750 ml z moču. Zvyšok opitého človeka tajomstvo potu a dýchania. Táto štúdia sa odporúča stráviť 3 dni.


Musíte liečiť skryté opuchy.

Odporúčania na liečbu skrytého edému:

  • Neznižujte významne množstvo tekutiny spotrebovanej denne (tehotná žena by mala piť v priemere 1,5-2 litrov tekutiny denne);
  • Obmedzte príjem soli na 1,5 gramu denne, alebo skôr ju vylúčte z konzumovaných potravín.
  • Pokúste sa ležať čo najčastejšie tým, že zdvihnete nohy;
  • Vyhýbajte sa dlhej alebo sediacej polohe;
  • Veľmi dobré pri opuchuMliečna a zeleninová strava. Bolo by dobré, keby ste strávili dni vykládky (stačí jeden deň v týždni). Môže to byť deň "jablko" alebo "tvaroh". V deň "jablka" sa odporúča jesť 1,5 kg jabĺk a v "tvarohu" - 800 g tvarohu bez cukru a kyslej smotany;
  • Vynikajúca pomáha v boji proti edému koleno-loket predstavovať po dobu 10-15 minút 3-4 krát denne;
  • Použitie diuretík, ako je brusnicový džús alebo bujón divokej ruže, výrazne zlepšuje stav.


Nezabudnite informovať svojho ošetrujúceho lekára o podozrení latentný edém .