Opuch pohlavných orgánov u detí

Opuch genitálií je znakomzápal (bartholinitída, vulvitida, vaginitída), ako aj výsledok fyziologických zmien v určitej fáze menštruačného cyklu alebo počas menopauzy. Mali by ste sa poradiť s gynekológom, aby ste predišli postupu tohto postupu.

Opuch genitálií je znakomzápal (bartholinitída, vulvitida, vaginitída), ako aj výsledok fyziologických zmien v určitej fáze menštruačného cyklu alebo počas menopauzy. Mali by ste sa poradiť s gynekológom, aby ste predišli postupu tohto postupu.

Opuch genitálií - problém stačídelikátne. Nie každá žena môže diskutovať o takýchto intímnych zmenách v jej tele. Avšak opuch reprodukčných orgánov je možným znakom zápalových a niektorých ďalších zmien v ženskej sexuálnej sfére, často sa vyskytuje pri menopauze alebo pred menštruáciou. Ak takýto opuch trvá dlhší čas alebo dokonca stúpa, mali by ste sa poradiť s gynekológom.

U mnohých žien predchádza výskyt menštruácieedém rôznej lokalizácie. Pred mesiacom dochádza k významnej zmene v hormonálnom pozadí, čo vyvoláva zadržiavanie tekutín v tele ženy a následne vznik edému s rôznou lokalizáciou. Najčastejšie dochádza k opuchu labia, menej často na vagínu. Vo väčšine prípadov takéto napúčanie reprodukčných orgánov nevyžaduje špeciálnu liečbu. Zmiznú spontánne po ukončení menštruácie.

Avšak výrazný opuch vonkajšieho avnútorných pohlavných orgánov u niektorých žien je dosť významná. To vyvoláva určité nepohodlie pri aktívnej fyzickej pohyby, sexuálny kontakt, prispieva k ďalšiemu poškodeniu pohlavných orgánov, možné pripojenie sekundárnej infekcie.

V tejto situácii žena nasleduje niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré umožňujú znížiť edém reprodukčných orgánov v predvečer menštruácie:

  • nedávajte veľké množstvo tekutín, najmä v noci;
  • nezneužívajte slané a korenené jedlá;
  • nosiť voľné spodné prádlo;
  • vezmite multivitamínové komplexy.

Liečba s vážnejšími liekmi v tomtoprípad nie je potrebný. Diuretiká (lieky, ktoré zvyšujú vylučovanie tekutiny), nie je účinný vo väčšine prípadov. Niektoré ženy, ktoré mali výrazné zhoršenie zdravotného stavu pred menštruáciou potrebujú hormonálnu terapiu alebo liečbu fytoestrogénov.

V klimakterickej dobe existujúvýznamné zmeny vo všetkých systémoch orgánov ženského tela a samozrejme nemôžu ovplyvniť reprodukčnú sféru. Zmeny v rovnováhe vody a elektrolytov počas menopauzy, sprevádzané retenciou tekutín v tele, rušia takmer každú ženu. Na vonkajšej strane sa môže zdať opuch tváre a končatín, menej často dochádza k opuchu pupiek a iných oblastí.

Je jasné, že s vrcholmi zmeny v ženáchtelo je dostatočne dlhé, preto nie je potrebné hovoriť o spontánnej rýchlej liečbe. Všeobecné zmeny týkajúce sa diéty a motorickej aktivity pri menopauze nie sú veľmi účinné, rovnako ako multivitamínové komplexy.

Mnoho žien túto zmenu považuje za menopauzupovažuje to za prirodzený proces a uprednostňuje prirodzený priebeh udalostí. Avšak podľa patologické prúdiacej menopauzy, sprevádzaný významnými a dlhodobými zmenami štátnej nevyhnutných liekov. Pred začiatkom liečby by sa mal poradiť s gynekológom alebo sa obráťte na menopauze centrum, ale nevyberajte prvé dostupné doplnky, ktoré v najlepšom prípade nebude mať žiadny vplyv.

Začatie liečby menopauzou vyplýva z priebehu užívania malých dávok takzvaných fytoestrogénov a len vtedy, ak sú neúčinné, sú predpísané závažné hormonálne komplexy.

Zaznamená sa akýkoľvek zápalový procesopuch, sčervenanie a bolesť. Liečba závisí od špecifického mikrobiálneho činidla, ktorý spôsobuje zápal, zahŕňa antimikrobiálnu liečbu a širokú škálu symptomatických liečby.

Edém labia - znak zápalulézie vonkajších genitálií. Okrem toho dochádza k začervenaniu, miernemu svrbeniu, miernemu zvýšeniu výtoku z pohlavných orgánov. Liečba vo väčšine prípadov zahŕňa použitie malých dávok antibiotík vo forme čapíkov alebo masti. Predpokladom je starostlivé dodržiavanie všetkých zložiek intímnej hygieny.

Niekedy sa spája edém v oblasti malých labiekzápalové zmeny sekrečných žliaz. Táto choroba sa nazýva bartholinitída. Okrem významného nárastu veľkosti a opuchu v oblasti pýchy sa zvyčajne nezaznamenávajú iné príznaky. Liečba používa antibakteriálne a protizápalové lieky.

Vaginálny edém nie je vizuálne vždy viditeľný,Obvykle do zápalových procesov (kolpitída) dominujú také príznaky ako je bolesť a nepohodlie pri pohlavnom styku, čo je výrazný nárast výtok z pohlavného ústrojenstva, ich mucopurulent charakteru, ťažkú ​​svrbenie v rozkroku. Liečba Colpita sa najlepšie neodkladá dlhý čas, pretože proces sa nezmizne spontánne. Naopak, došlo k postupnému nárastu v klinických príznakov, napríklad pred menštruáciou. Terapia vaginitída zahŕňa používanie antimikrobiálnych látok vo forme čapíkov, zavlažovanie genitálie bylinné odvary, povinnú sexuálnu odpočinok a dodržiavanie osobnej hygieny.

Traumatické a cievne lézie

Príliš aktívne alebo agresívne pohlavné stykymôže viesť k traumatickému poškodeniu vonkajších a vnútorných pohlavných orgánov. Medzi vonkajšími príznakmi je často len edém vulvy. Zároveň žena cíti nepohodlie a rôznu intenzitu bojových pocitov v perineu.

V tejto situácii niekoľkodní na pozorovanie sexuálneho odpočinku. Vonkajšie genitálie môžu byť ošetrené odvarom bylín (heřmánku, nechtík), ktoré majú protizápalový účinok. V budúcnosti by sa mali pred pohlavnými stykmi používať špeciálne mazivá na zníženie negatívnych dôsledkov.

Zvýšenie objemu pysky malých môže byťznak varikóznych žíl, ktorý sa často prejavuje počas tehotenstva alebo s prudkým nárastom telesnej hmotnosti, endometriózou, nádorovými procesmi v maternici. Zvyšuje sa veľkosť vonkajších pohlavných orgánov a ich kongestívna hyperémia (so začiatočným odtieňom). Liečba je zameraná na zabránenie postupu procesu.