Masť z opuchu nohy s kŕčovými žilami

Mnohí pacienti nie sú vážnekŕčové žily, kým sa začne prejavovať ako kozmetická vada, to znamená, že sa začínajú objavovať vaskulárne hviezdičky alebo vredy na nohách. Avšak pavučie žily sú už druhým štádiom ochorenia a je potrebné začať liečiť chorobu čo najskôr.

Klinické prejavy kŕčových rozšírení končatín

   1. Tíživosť v nohách, zosilňujúca večer,</ li>
   2. Bolesti v teľatách a členkoch,</ li>
   3. Odpadové vody,</ li>
   4. Punkcia a znecitlivenie nohy,</ li>
   5.Koža,</ li>
   6. Zatemnenie kože,</ li>
   7. Vzhľad cievnych hviezdičiek,</ li>
   8. Uzavretý vred,</ li>
   9. Otvorené.</ li>
  </ li>

Liečba kŕčových žíl je nevyhnutnázačína už v štádiu bolesti a ťažkosti v nohách, ale pacienti tento príznak neberú vážne. Najčastejšie sa to týka žien, ktoré jednoducho pripisujú tieto symptómy v súvislosti s bežnou únavou, najmä ak žena ide na päty. Treba však mať na pamäti, že "banálna" ťažkosť v nohách môže byť prvým zvonom pre kŕčové žily.

Hlavnou príčinou kŕčových žíl je porušenie hemodynamiky žíl dolných končatín, to znamená pokles prietoku krvi. Môže to byť spôsobené niekoľkými dôvodmi:

   1.Nedostatok pohybu dolných končatín svaly, brušné svaly a zadok. Krv v žilách je tlačený cez svaly znižovanie, ktoré obklopujú žily. Ak sú dlhá doba v uvoľnenom stave v čase nečinnosti, anestézie, dlhodobá prítomnosť v polohe na chrbte, prietok krvi spomalí a krvné zrazeniny sa začínajú združovať žily dilatáciu a rozvíjať kŕčové žily.</ li>
   2.Krv sa nevráti cez ventily, ktoré sa otvárajú, prúdi žilovou krvou a potom sa zatvára a zabráni tomu, aby sa vrátila. Pri akýchkoľvek problémoch s ventilmi: zápal, dedičnosť, trauma, vrodené anomálie, platobná neschopnosť, krv znova začne stagnovať v žilách a prechádza do kŕčových žíl.</ li>
  </ li>

Vzhľadom na to, že žily preťažujú,pretekajúc krvou, dochádza k traumatizácii ciev, steny žily sa zriedia a ventily prestávajú pevne zatvárať. Tlak v žilách sa zvyšuje kvôli tomu, že sa cievna stena začína rozširovať, takže tvoria cievne hviezdičky.

Všetky tieto zmeny znamenajú ďalší vývojkrvné zrazeniny v poranenej oblasti stien, čo je komplikácia kŕčových žíl, a to začarovaný kruh, pretože krvné zrazeniny ako aj prispieť k posilneniu kŕčových žíl.

Čo robiť s kŕčovými žilami?

Je potrebná patogenéza kŕčových rozšírení končatínpochopiť, aby sa pochopili spôsoby liečenia tejto choroby. Jedným z najbežnejších liekov je heparínová masť na kŕčové žily. Preto je potrebné pochopiť, kedy je možné použiť masť na nohy z kŕčových žíl, čo sú kontraindikácie a ako to funguje.

Indikácie použitia masti na liečbu kŕčových žíl

Masť heparínu sa používa v počiatočných štádiáchkŕčové ochorenie, keď pacient cíti bolesť a ťažkosť na dolných končatinách, svrbenie, začervenanie, opuch a výskyt cievnych hviezdičiek a zväčšených žíl.

Heparín zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, odstraňujeedém, rieši už vytvorené tromby, normalizuje mikrocirkuláciu. Heparín sa postupne vstrebáva cez kožu do krvi, kde začína svoju prácu.

Keď nemôžete používať masť proti kŕčovým žilám

   1. Vo fáze otvorených vredov,</ li>
   2. Prítomnosť poškodenia kože,</ li>
   3.Alergia na akékoľvek lokálne anestetiká,</ li>
   4. Masť z varikózy počas tehotenstva sa tiež neodporúča.</ li>
   5. Dojčenie.</ li>
  </ li>

Komplikácie, ktoré môžu poskytnúť heparínovú masť s kŕčovými žilami.

   1. Hlavnou komplikáciou je krvácanie, ak sa masť aplikuje priamo alebo v nebezpečnej blízkosti otvoreného vredu alebo rezu, praskne.</ li>
   2.Allergicheskie reakcie - v heparínu masti patrí benzokaín, čo môže spôsobiť komplikácie, ako je.</ li>
   3.Pushchivanie a pálenie, ktoré prejdú sami.</ li>
  </ li>

Ako používať heparínové gély a masti na kŕčové žily?

Gél z kŕčových žíl musí byť aplikovaný pravidelne 3 krát denne počas dvoch týždňov. Ak chcete použiť túto metódu, je potrebné, aby v zóne zmenených ciev alebo hviezdičiek nedošlo k otvorenej vredovej masti.

Na záver, povedzme, že heparín masť, totoveľmi dobrú masť z kŕčových žíl, napriek tomu, že to nie je drahé. Zloženie akejkoľvek modernej masti z varixu je heparín, takže klinický účinok heparínovej masti je rovnaký ako pri použití moderných drahých medicínskych gélov z BPV.