Ako odstrániť opuch nôh dnou

PODAGRA - choroba metabolizmusa vyskytuje vtedy, ak telo nahromadí nadmerné množstvo kyseliny močovej a oblička ju nedokáže účinne odstrániť. Kyselina kryštalizuje do malých, ostrých ložísk podobného tvaru ako miniatúrne ihly; tieto ložiská sa hromadia v kĺboch, často v kĺboch ​​prstov a nôh (ktoré sa zvyčajne nazývajú "kosti na nohách"), ale niekedy na iných miestach a spôsobujú silnú bolesť a zápal. Dlhší priebeh ochorenia môže viesť k zničeniu chrupavky a kostí.
Pri liečbe dna je dôležitá zhodastrava, ktorá zahŕňa obmedzenie tuku, živočíšnych bielkovín, soli, odmietnutie alkoholu. 1 - 2 krát týždenne môžete konzumovať mäso, ryby a hydinu s nízkym obsahom tuku, vajcia sa môžu konzumovať denne (jeden kus). Ale bujóny musia byť zabudnuté.
Prispievať k rozvoju dnej nadváhy,mäsové jedlá, použitie suchých vín a piva. Akútny záchvat spôsobuje používanie veľkého množstva produktov obsahujúcich mnohé purínové bázy, alkohol, vírusové infekcie, stres, trauma, lieky, čo vedie k vzniku hyperurikémie (vysoká kyselina močová v krvi).
Liečba dny. korekcia výživy, fyzioterapia, masáž.
Strava s vysokým obsahom cukru prispieva kvývoj dny. pretože zvyšuje hladinu inzulínu, ktorá zabraňuje uvoľňovaniu kyseliny močovej z tela. Fruktóza niektorých druhov ovocia (melón, čerešňa, granátové jablko atď.) Zvyšuje produkciu kyseliny močovej, ktorá prispieva k rozvoju dny. Použitie umelých sladkých látok (aspartám, sacharín) nezvyšuje riziko ochorenia. Alkohol je jedným z produktov, ktoré najviac napomáhajú rozvoju dny. Červené mäso, pečeň, obličky, mäkkýše, kraby, fazuľa, hrach obsahujú veľa purínov, z ktorých sa tvorí kyselina močová v tele.
Vitamín A, kyselina nikotínová (vysoké, nekontrolované dávky) môže spôsobiť dnu útok.
Ak je nevyhnutný akútny záchvat dny na zabezpečenieúplný odpočinok pre chorú končatinu, ktorý je umiestnený na podložke. V prípade výraznej zápalovej reakcie sa na postihnutý kĺb aplikuje ľadový obal a po ubúdaní bolesti sa aplikuje otepľovací kompres. Odporúča sa tiež piť veľa tekutín (2-2,5 litra tekutiny denne - alkalické roztoky, zriedená citrónová šťava, kissels, kompóty, mlieko).

Liečba je účinná pri použití horčíkových infúzií.

-Devyasil (koreň) - 20 g, koreň (koreň) - 25 g, horčičné semienko prášok - 10 g, mlátený kameň (koreň) - 15 g, hernie (tráva) - 10 g.
70 g suroviny sa varí 10 minút v 2 šálkach vody. Potom trvať 4 hodiny a napätie.
Vezmite 1 polievkovú lyžičku. lyžičku 3-4 krát denne.

- listy s dvoma listami - 20 g, lesné jahody (listy) - 10 g, prášok horčičných semien - 10 g, ľan - 50 g, listy břízy (listy) - 20 g.
1 polievková lyžica. Lyžice suroviny naliať 1 šálka vriacej vody, trvať 2 hodiny na teplom mieste, napätie.
Vezmite 1-2 poháre denne.

-Len (semená) - 40 g, breza (listy) - 30 g, horčičné semienko prášok - 10 g, oceľ (koreň) - 30 g.
1 polievková lyžica. Skočiť suroviny na 6 hodín na 1 pohári studenej vody, varíme 15 minút a zaťažíme.
Pite niekoľko jedál denne.

-10 g, 10 g, ľubovník bodkovaný (tráva) - 10 g, prášok horčičného semena - 10 g, tmavej trávy - 10 g, fialový trichrom (tráva) - 10 g, praslina tráva) - 10 g.
1 polievková lyžica. Lyžička surovín varte 10 minút v 1 pohári vody, chlad a napätie.
Pijte 50 ml 6-8 krát denne.

ako odstrániť zápal dna. dna znížiť zápal. na odstránenie zápalu dny. ako odstrániť zápal z dny. zápal členku. ako odstrániť silný zápal dny. ako odstrániť dymový edém. ako odstrániť opuch dny. Ako odstrániť zápal dny na nohách. odstráňte dunivý edém. odstráňte otupenosť nohy dnou. odstráňte opuch dna. dna zdurená noha. dnu opuchnuté nohy odstrániť. ako odstrániť zápal z padagry