Bolesť a opuch nôh

Paul E. Dobrý deň! Počas dvoch rokov sa o nasledovné príznaky: opuchy nôh (rovnako ako v oblasti členku) bolesťou, najmä vo vnútornej časti stehna (akoby Viedeň hľadá "exit", disky) epizodický charakter, vyjadrený žily vzor, ​​silné bolesti v chodidlách doštičiek (nafukovať , kompaktnosť) umiestnená pod prstami (najmä v lete to bolo nemožné napadnúť). Od mája 2010 injekčne podáva "Differelina" 6 mesiacov. Sú tieto príznaky kŕčových žíl alebo existujú iné príčiny bolesti a opuchu?
príznaky:Bolesť v nohách, opuch nôh, opuch členkov, ťažkosť v nohách.

Dobrý deň, Valentina Alexandrovna. Po prvé, aby sa vylúčila hlboká žilová trombóza, je potrebné podstúpiť UZAS žíl dolných končatín. Povaha bolesti nie je špecifická pre venóznu patológiu, možno je to prejav neurologickej alebo ortopedickej patológie. Očný symptóm môže byť prejavom chronickej žilovej insuficiencie, ako aj prejavom iných chorôb: obličiek, srdca. Na diagnostiku a určenie liečby je potrebná konzultácia s flétnormi na plný úväzok.

Čo môže mať za následok kŕčové žily v dolných končatinách, ak nie sú liečené?

Varikozita je chronické ochorenie, ktoré pokračuje bez liečby. Existujú rôzne metódy liečby kŕčových žíl.

S včasným prístupom k lekárovi-flebológoviVo väčšine prípadov sú kŕčové žily liečené bez operácie. Teraz je všetko úsilie lekárov z oblasti flebológie zamerané na neoperačnú liečbu.

Ak odložíte a odkážete na phlebologistu, kedykŕčové žily sú "začaté", potom neexistuje žiadny spôsob, ako to urobiť bez operácie. Medicína pokročila ďaleko dopredu pri chirurgickej liečbe venóznej patológie. Moderné operácie pravdepodobne nebudú pripomínať tie, ktoré boli vykonané pred 15 až 20 rokmi. Nízka traumatizácia, vysoká účinnosť (kvôli predoperačnej angioskanizácii žíl), kozmetickosť, včasná aktivácia pacientov po chirurgickom zákroku (dlhá hospitalizácia a odpočinok v posteli sa nevyžadujú).

Neošetrené kŕčové žily sú nebezpečné pre ich komplikácie: tromboflebitída, trofické vredy, krvácanie z žíl atď.

Obráťte sa na phlebologistov, rozvíjajte pochybnosti a buďte zdraví!

V televízii, v novinách a časopisoch často propagujú lieky, ktoré pomáhajú s kŕčovými žilami. Ako efektívne sú? Môžem sa dostať s užívaním týchto liekov samotných?

Bohužiaľ, na liečbu kŕčových žíl samostatneliečivých prostriedkov nie je možné. Treba však poznamenať, že lieky (venotonické lieky vo forme masti, gély, tablety) sú dôležitou súčasťou komplexnej liečby kŕčových žíl. Základom ich pôsobenia je posilnenie cievnej steny a zlepšenie jej kontraktility. Klinicky sa to prejavuje vo forme zníženia pocitu ťažkosti, bolesti, únavy, opuchy. To je dobré, ale venotonika nevylučuje hlavnú príčinu týchto javov - varikózne dilatované žily. Preto by sa malo uznať, že hlavnými metódami liečby kŕčových žíl nie sú chirurgické (rôzne typy skleroterapie) a chirurgická liečba a liečivá liečba má pomocnú hodnotu.