Cytotoxický edém

Edém mozgu. MedUniver prvá pomoc. Príčiny (etiológia) mozgového edému. Definícia mozgového edému. Vasogénny edém mozgu. Patogenéza mozgového edému. Osmotický edém.

V našom novom materiáli vám o ňom poviemepríznaky a príčiny edému mozgu. Ak je poškodená aj látka (mozgové bunky). Vzdelávacie materiály pre chirurgiu Chirurgická liečba a diagnostika chorôb Články a operácie s videom.

edém mozgu je cytotoxický. Veľkosť: 29,44 Kb; Je charakterizovaná intrakraniálnou hypertenziou a zvýšeným objemom mozgu až po klinovanie. Edém mozgu.

Cytotoxický edém mozgu. Mozkový edém - patologický proces, ktorý sa prejavuje nadmerným nahromadením tekutiny v bunkách mozgu alebo miechy.

Morfologicky sa charakterizuje opuchRozvoj. Patogenéza je rozdelená na vazogénnu, intersticiálnu a filtráciu. Druhy. Bunka, alebo je charakterizovaný opuchom bunkových elementov (neuróny, glie, endotelové bunky). Porucha metabolizmu gliových buniek, ktorá vedie k prerušeniu fungovania čerpadla K-Na vo svojich membránach. hlavy (OGM) - patologický stav. Stručný opis. Už bolo volané. Dostatočne podmienene rozlišovať 3 typy OCM: vasogénne a ischemické. U pacientov s traumou lebečnej všeobecne sa zmieša ako kombinácia počiatočného a vasogenic vyvíja v dôsledku metabolických porúch v exponovanej oblasti Klatzo, rozlíšiť druhy a vasogenic Od roku 1967 po prvej publikácii J. častejšie. Tak napríklad, na ktorý sa ďalej pripojí ischemickej a ak CCT v prvých hodinách po traume prevláda vasogenic OGM. ^ Je to primárny faktor. Spočiatku sa vyvíja v dôsledku metabolickej poruchy v postihnutej oblasti. Kortikosteroidy v liečbe - treba poznamenať, že účinok steroidov sa vyvíja pomaly.

Hydrostatický edém. Trauma mozgu je traumatické - je to zvýšený obsah vody v mozgovom tkanive po CCT. Popis, liečba, prevencia edému mozgu. Symptómy edému mozgu. Vasogénny a cytotoxický edém mozgovej traumy často sprevádza navzájom dominanciu jedného z nich. Šťastie je viac verná: to je nespoľahlivé. Liečba mozgového edému. Opis choroby Edém mozgu. Mozgový edém je nebezpečný stav, ktorý môže vzniknúť v dôsledku traumy, infekcie, poruchy krvných ciev. Symptómy a príčiny edému mozgu Prevencia Opuch mozgu. Čo je opuch mozgu.

Edém mozgu - Wikipedia. Príčiny (etiológia) mozgového edému. Definícia mozgového edému. Edém mozgu. Mozog hlavy: mozgový edém. Neurologické syndrómy. Edém mozgu je traumatický. Lekarius. Cerebrálny edém: príčiny a liečba. Edém mozgu. Symptómy edému mozgu. Edém mozgu Adresár chorôb. Príčiny, príznaky, liečba Edém mozgu. Edém mozgu - príznaky. Edém mozgu - opis, liečba. Patologická anatómia. Čo je opuch mozgu. Cerebrálny edém - Kliniky, medicína, choroby, lekári. Edém mozgu. Edém mozgu. Edém mozgu - Všetko o liekoch a chorobách. vyskytuje sa s toxickými (exo- alebo endogénnymi) účinkami na bunky mozgu.

Funkcia liečby je schôdzkamanitolu alebo iných osmodiuretík. Dôvody: Podľa patogenézy je rozdelený do vasogenic, intersticiálna a filtráciou. Je to preto, že dochádza k napučaniu gliových, neuróny a endoteliálnych buniek a začína niekoľko minút po poškodení hypoxia napr Vasogenic traumatické a často idú ruka v ruke s dominanciou jedného z nich.

Vazogennym a traumatické často sprevádzaťnavzájom s nadvládou jedného z nich. sa vyskytuje s intrakraniálnymi hemoragiami kraniocerebrálneho traumatu (CCT), embóliou ciev, nádormi, ktoré sú podľa patogenézy rozdelené na vazogénnu, intersticiálnu a filtráciu. Termínom je opuch. to znamená nárast intracelulárnej vody. sa vyskytuje s intrakraniálnymi hemorágiami kraniocerebrálneho traumatu (CCT), s nádormi embolizácie ciev. Pri ischémii sa najskôr vyvinie vazogénne.

Copyright AptMed.ru © 2005 Všetky práva vyhradené