Edém v ušiach

Sťažnosti bolesti v ušiach v období jeseň-zimačasto sa vyskytujú u dospelých a detí. Štatistika odvolaní na polykliniku v tejto dobe hovorí, že najmenej 5% všetkých pacientov, ktorí sa obrátia na svojho lekára trpí bolesťou v ušiach. Ale ak dospelý môže vysvetliť, čo presne sú bolesti, kedy a v súvislosti s tým, čo vznikli, potom je dieťa oveľa komplikovanejšie. Je jasné, že jeho otitis nemôže byť vždy. Otitis je zápal ucha. Keď vonkajšia otitída ovplyvňuje tkanivá vonkajšieho sluchového kanála a ušnice a priemerný otitis (najčastejšou príčinou volaní lekárovi) sú postihnuté sliznice stredného ucha. Spravidla sa týmto nebezpečným a veľmi plným komplikáciám na ochorenie mozgu predchádza katarálna choroba.

Je zapríčinený akútny zápal stredného uchapyogénne mikróby, ako aj pneumokoky, Escherichia coli a ďalšie mikroorganizmy, ktoré vstupujú do tympánu cez sluchovú trubičku. To je uľahčené tým, zápal nosa, prínosových dutín, nosohltanu, ako aj infekčných chorôb (osýpky, šarlach, chrípky a ďalších.). Menej často sa infekcie do stredného ucha vstúpil do krvného riečišťa počas takých infekčných chorôb, ako je týfus, šarlach, pyémia, a veľmi zriedka sa dostane do trauma bubienka. Je to veľmi nepríjemné ochorenie - akútny zápal stredného ucha. Je to nepríjemné s bolesťou, niekedy neznesiteľné. Pre rozvoj akútneho zápalu stredného ucha je veľmi dôležité, sluchovej trubice - úzke, dlhé rúrky spájajúcej nosohltan do stredného ucha. Ktorý napučiava a zatvára v lietadle počas vzletu a pristátia, čo spôsobuje bolestivé pocity plnosti ucha.

Najčastejšie je scenár vývoja akútnej otitídy nasledovný: uprostred rinitídy alebo bolesti hrdla (tj., opuch nosovej sliznice a nosovej) vyvíja opuch sluchová trubica, ktorá spôsobuje ucho preťaženie; potom napučiava sliznice stredného ucha (táto dutina objemom 1 cm3), a preto existuje bolesť ucha natáčania charakteru; opuch zvyšuje, je vo vnútri ucha a nahromadené sliznice a mucopurulent vypúšťanie, v uvedenom poradí, sú zosilňované bolesti, zvýšenie telesnej teploty. Potom jeden deň bubonmembrána (oddeľuje vonkajší zvukový kanál od stredného ucha) sa taví pod pôsobením hnisu, ktorý zase preteká cez vonkajšie sluchové meatus a pacient dosiahne ostrú úľavu od stavu - strašné bolesti v uchu zmiznú. Na konci ochorenia sa diera v bubienku stáva zarastená a pacient sa zotavuje.

Je veľmi dôležité, aby ste okamžite zaobchádzali s kvalitnou liečbou, aby ste nezostali bez toho, aby ste počuli celý život. Najprv musíte odstrániť bolesť. Toto sa dosahuje predovšetkým použitím liekov proti bolesti. Potom sa do nosa dostávajú rovnaké vazokonstrikčné kvapky. V tomto prípade problém kvapiek rozširuje hltanové ústa sluchovej trubice, aby čo najskôr reguloval odtok a prevzdušnenie stredného ucha. Aby ste to urobili, položte si chrbát a otočte hlavu smerom k chorému uchu, aby sa kvapky dostali do nosohltanu čo najďalej. Musia používať antibiotiká. Zvláštnou položkou je pokles v uchu.

Pretože existuje stupeň akútneho zápalu stredného uchado perforácie (prodyryavlivaniya) a po perforácii ušného bubienka. Celý ušný bubienok, aj keď zápal akýkoľvek liek preniká s veľkými ťažkosťami. Preto je vysoká účinnosť akýchkoľvek kvapiek v uchu v tomto štádiu veľmi sporná. Najefektívnejšie využitie miestnych kompresov na Tsitovich. Na vatovým vleku jemne dodávaného do zvukovodu, kopal zmes glycerolu a 70 ° alkoholu v pomere 1/1 vonkajšieho zvukovodu je uzavretý s bavlnou mazané žiadny tuk (krém, slnečnicový olej, vazelína) na tesnosť.

Celý tento dizajn zostáva v uchu 2-3 hodiny,potom sa odstráni. Dostate dve kompresie denne. Tým sa odstráni edém tympanickej membrány a vzhľadom na vysoký osmotický tlak glycerolu sa znižuje opuch sliznice v bubnovej dutine. Chcel by som varovať pred zavedením bežného poloalkoholového kompresie v oblasti zápalu. Tento kompresný krém má silný ohrev a vazodilatačný účinok, čo je veľmi nebezpečné z hľadiska vývoja hnisavých komplikácií. Keď nastala postperforačná fáza zápalu stredného ucha, má zmysel používať lokálne komplexné kvapky s antibakteriálnym a protiedematóznym účinkom. Vo všeobecnosti je priemerná otitída lepšie liečená pod dohľadom lekára ORL, pretože sa môžu vyžadovať postupy, ktoré sú mimo kontroly iných odborníkov, nehovoriac o osobách, ktoré nie sú zdravotníckymi pracovníkmi. Zostáva symptomatická terapia, t.j. lieky proti bolesti, antihistaminiká. V popredí v liečbe faryngitídy prichádza lokálna antibiotická liečba.

Výskumníci zo Spojených štátov zistili: Dobrí a zlí ľudia sa líšia veľkosťou mozgu. Časté agresívne správanie, ako sa ukázalo, je spojené s poklesom objemu šedej a bielej hmoty.

Vekové škvrny na tvári vznikajú v dôsledku chudobnýchekológia, podľa odborníkov z Leibnizovho inštitútu environmentálnej medicíny. A nie posledná úloha sa odvíja výfukové plyny. To je dôvod, prečo sa tmavé škvrny objavujú častejšie u ľudí, ktorí žili celý život v megacities, hovorí The Times of India.

Vedecká skupina zo Spojeného kráľovstva dokázala, že látky, ktoré sú súčasťou aromatických sviečok, môžu vyvolať vývoj rakoviny. Telegraph píše o výsledkoch štúdie.