Opuch a liečba krčnej nohy

Veľmi často, keď sme sa vrátili domov a sundali sme topánky, myupozornenie na opuchy chodidiel. Dôvody tohto javu budú popísané v tomto článku. Zvyčajne to vysvetľujeme jednoducho pre seba - zvyčajnú únavu, hlavne preto, že ráno sa od neho a stopy zachytilo zima. Avšak, ak sa takéto prípady vyskytujú po celý čas, je čas sa pýtať: "Prečo sa nohy zväčšujú?" To je to, o čom budeme hovoriť v tomto článku.

Príčiny edémov v domácnosti

 1. Najčastejšie dochádza k opuchu nôh u žien. A to nie je prekvapujúce, pretože milujúci milovníci sexu ako krásna a efektívna obuv s podpätkom, zabúdajú, že to nie je vždy výhodné. Ale čo nemôžete urobiť, aby ste obdivovali? Ideálna výška päty pre každodenné nosenie je 5-6 centimetrov.
 2. Sedavý životný štýl, sedavá práca. Stagnácia krvných a svalových nehybností vedie k edému.
 3. Tehotenstvo. Počas tohto obdobia života ženy je častý výskyt opuchu chodidiel, ktorých príčiny nemusia byť spojené s akýmikoľvek chorobami. Existuje reštrukturalizácia organizmu a zvyšuje zaťaženie nohy vrátane krvných ciev, čo zhoršuje krvný obeh.
 4. Dlhá chôdza. Ak ste kráčali polovicu mesta pešo alebo ste stáli v rade niekoľko hodín, nemali by ste byť prekvapení na opuchnuté nohy.

Bohužiaľ, opuch nôh chodidiel môže mať aj lekársku povahu. Opuch končatín môže byť spôsobený:

 • trauma chodidla alebo členku (dislokácia, vyvrtnutie, prepichnutie);
 • problémy s prácou v kardiovaskulárnom systéme;
 • problémy vo fungovaní lymfatického systému, v dôsledku čoho dochádza k akumulácii tekutín v orgánoch a tkanivách;
 • výskyt trombov, krvné zrazeniny;
 • venózna nedostatočnosť;
 • nesprávna práca obličiek;
 • infekcie;
 • porucha funkcie pečene;
 • prijatie antibiotík (hormóny, steroidy, antidepresíva a iné lieky).

Čo robiť s opuchom?

Ak sú nohy opuchnuté, príčiny môžu byť najviacodlišné. Ako už bolo spomenuté vyššie, môžu súvisieť buď so zhoršeným fungovaním tela, alebo s životným štýlom a návykmi. Venujte pozornosť opuchu, ak:

 • vyskytujú sa neustále;
 • sú sprevádzané ďalšími príznakmi (sčervenanie, horúčka, bolesť v dolnej časti chrbta a tak ďalej).

Samovymedicovanie sa v takýchto situáciách neodporúča. Najrozumnejšie a najpresnejšie rozhodnutie bude navštíviť lekára, ktorý vám pomôže identifikovať príčinu edému a pomôcť jej eliminovať.

Ak opuch chodidiel na nohách, dôvody, pre ktoré smeskôr preskúmané, ktoré sa vyskytli v dôsledku nosenia vysokých podpätkov, stojí za to revízia ich postoja voči nim a urobiť si voľbu v prospech pohodlnej obuvi. Ak ste v službe, musíte stráviť väčšinu pracovného času v sediacej polohe, nájsť spôsob, ako pravidelne nejakým spôsobom premiešať nohy (napríklad počas prestávky na obed sa môžete prechádzať). A večer, po práci, použite špeciálne krémy a pleťové vody, ktoré pomôžu uvoľniť nohy a vrátiť im predchádzajúci tón.