Reakcie miestneho edému tioktovej kyseliny

Obchodný názov: Berlition® 300

Medzinárodný nechránený názov alebo názov skupiny: kyselina tiokyselina

Dávková forma: koncentrát pre infúzny roztok

Zloženie na jednu ampulku (12 ml):

Účinná látka: kyselina tioktová - 0,300 g.

Pomocné látky: etyléndiamín 0,088 g, propylénglykol 0,932 g, voda na injekciu 10,824 g.

Opis: Priehľadný zelenožltý roztok.

Farmakoterapeutická skupina: Metabolické prostriedky.

Kyselina tioktovová (alfa-lipoová) - endogénnapriamy antioxidant (viaže voľné radikály) a nepriamy účinok. Je to koenzým reakcií dekarboxylácie β-keto kyselín. Čím sa zníži koncentrácia glukózy v krvi, plazme a zvýšenie koncentrácie glykogénu v pečeni a znižuje inzulínovú rezistenciu, je zapojený do regulácie metabolizmu sacharidov a lipidov, stimuluje metabolizmus cholesterolu. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam, lipoová kyseliny chránia bunky pred poškodením ich produktov rozkladu, znižuje tvorbu pokročilých konečných produktov glykozylácie proteínov v nervových buniek u diabetu, zlepšuje endoneurial prietok krvi a zvyšuje fyziologický obsah antioxidantu glutatiónu. Prispieva k zníženiu koncentrácie glukózy v krvnej plazme ovplyvňuje alternatívne metabolizmus glukózy v diabetes, znižuje hromadenie abnormálnych metabolitov vo forme polyolov, a tým znižuje opuch nervového tkaniva. Tým sa zúčastňuje metabolizmu tukov, lipoová kyseliny zvyšuje biosyntézu fosfolipidov, najmä fosfoinoizita, a zlepšila sa tak poškodeniu štruktúry bunkových membrán; normalizuje výmenu energie a vedenie nervových impulzov. alkohol kyseliny thiooctové eliminuje toxické účinky metabolitov (acetaldehyd, kyselina pyrohroznová), znižuje nadmerné tvorbe voľných radikálov, molekulárny kyslík, znižuje endoneurial hypoxii a ischémiu, oslabenie prejavy polyneuropatia ako parestézia, pálenie, bolesť a necitlivosť v končatinách.

Takže kyselina tioktová má antioxidačný, neurotrofický, hypoglykemický účinok, zlepšuje metabolizmus lipidov.

Aplikácia vo forme etyléndiamínovej soli umožňuje znížiť závažnosť možných vedľajších účinkov kyseliny tioktovej.

Pri intravenóznom podaní 600 mg kyseliny tioktovej je maximálna plazmatická koncentrácia v priebehu 30 minút približne 20 μg / ml.

Má účinok "prvej pasáže"pečene. Tvorba metabolitov nastáva v dôsledku oxidácie a konjugácie vedľajších reťazcov. Kyselina tioktová vo forme metabolitov sa vylučuje hlavne obličkami (80-90%).

Polčas rozpadu do 25 min. Celková plazmatická klírens je 10-15 ml / min / kg.

- precitlivenosť na kyselinu tiotidovú (a-lipoic) v anamnéze, precitlivenosť na iné zložky lieku;

- tehotenstvo, obdobie dojčenia (nie sú dostatočné skúsenosti s podávaním lieku).

- vek do 18 rokov (nie je stanovená účinnosť a bezpečnosť lieku).

Aplikácia v tehotenstve a počas dojčenia

Použitie produktu Berlition® 300 počas používaniatehotenstvo len vtedy, ak predpokladaný prínos pre matku prevažuje nad potenciálnym rizikom pre plod. V prípade neexistencie dostatočných klinických skúseností s liečivom Berlition® 300 počas tehotenstva a dojčenia, jeho užívanie sa neodporúča v príslušných kategórií pacientov.

Dávkovanie a podávanie

Na začiatku liečby je prípravok Berlition® 300 predpísaný intravenózne kvapkať v dennej dávke 300-600 mg (1-2 ampulky).

Pred použitím sa obsah 1-2 ampuliek (12-24 mllieku) zriedeného v 250 ml 0,9% roztoku chloridu sodného a vstreknutím sa intravenózne vstrekne pomaly najmenej 30 minút. Keďže účinná látka je citlivá na svetlo, infúzny roztok sa pripravuje bezprostredne pred použitím. Pripravený roztok musí byť chránený pred vystavením svetlu, napríklad použitím hliníkovej fólie. Svetlo tienený roztok sa môže skladovať približne 6 hodín.

Priebeh liečby je 2-4 týždne. Potom prechádzajú na udržiavaciu liečbu Berlitionom 300 (filmom obalené tablety) v dávke 300-600 mg denne.

Dĺžka trvania liečby a potreba jeho opakovania určuje lekár.

Možné vedľajšie účinky pri používaní lieku Berlition® 300 sú uvedené nižšie na zostupnej frekvencii výskytu: často (¼ 1/100,