Opuch quincke cez to, koľko sa prejavuje

Quinckeho edém je difúzny alebo náhle obmedzený edém slizníc, fascia a mastného tkaniva. Inak sa edém Quincke nazýva "akútny angioedém" alebo "obrie urtikária".

Táto choroba sa vyskytuje u detí a detíale mladí ľudia sú najviac vystavení, a to najmä ženám. Adolescenti a starší ľudia menej trpia touto chorobou. Najnebezpečnejším z tohto ochorenia je to, že symptómy, ktoré sú charakteristické pre Quinckeho chorobu, sa objavujú bez ohľadu na vek, veľmi často vedú k takým stavom, v ktorých sú možné úmrtia, ak nepomôžete osobe včas naliehavú pomoc.


Edém Quincke je akciaalergické reakcie, ktoré prispievajú k tvorbe veľkého množstva histamínového mediátora. Je to ten, ktorý napomáha k zapáleniu obehového systému človeka. Opuch liekov Quincke je rozdelený do dvoch odrôd:

1. Edém je dedičný, týka sa extrémne zriedkavých genetických ochorení;

2. Získané dôvody vývoja tohto typu ochorenia budú uvedené nižšie.

Quinckeho edém sa vyvíja vo veľmi krátkom časečas (od 60 sekúnd do 60 minút). V každom jednotlivom prípade to závisí od typu patogénu a charakteristických vlastností organizmu. Vo väčšine prípadov sa Quincke prejavuje mierne, ale existujú aj závažnejšie prípady. V prípade, že sa ochorenie vyskytne v ťažkej forme, objaví sa opuch hrdla a jazyka a dýchacie cesty sa prekrývajú. Myslím, že je pre každého jasné, že tieto prejavy môžu vážne ohroziť ľudský život.

Poznať príznaky. choroba je veľmi vážna. Potrebné informácie vám poskytnú príležitosť na zaznamenanie výskytu opuchu a spôsobenie núdzovej pomoci. Rozvíjajúce sa príznaky nie sú vždy rovnaké, ale v zásade možno pozorovať nasledujúci obraz:

- opuch kože. Nástup opuchy sa prejavuje v neočakávanom výskyte na pokožke: tvár, ramená a nohy sú mierne napučané, zvyčajne ružové.

Edém Quincke na fotografii
- V postihnutých oblastiach je nepríjemné pocity, tie časti tela, ktoré vykazujú opuch svrbenia, niekedy môže dôjsť k pádu a bolestivý pocit;

- Niekedy sa zdá, že je to ako žihľava žihľavá. Spravidla sa vyrážka objavuje v časti tela, kde vlasy rastú. Môže to byť nielen hlavu, ale aj ruky a dokonca aj nohy.

- V extrémne zriedkavých prípadoch môže viesť k chrapote, pocitu chvenia v krku (hrudka v krku) a prekážky dýchania.


Antigény vedú k silnému nadýchaniu,intenzívne uvoľňovanie biogénnych zlúčenín. Niektoré potraviny, peľ rastlín, prach, lieky, niektoré dráždivé faktory prírodnej povahy môžu byť alergény: jasné slnečné svetlo alebo chlad. Ako môžete vidieť, môžu byť príčinou desiatky dráždivých látok, práve preto je edém veľmi nebezpečný nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Jedným z najčastejších dôvodov sú: prášky, osviežovače vzduchu atď. Treba poznamenať, že prejavy príznakov ochorenia (výskyt edému) nemusia začať okamžite, ale po 72 hodinách.