Ako zmierniť opuch z dolnej časti chrbta

Existuje niekoľko spoločných princípy liečby bolesti chrbta. Musíme si však pamätať, že každý človekjej dolná časť chrbta, je jedinečná, ako odtlačky prstov. Nie je dvaja ľudia s identickým bedier. Rozdiely v dedičnosti, trauma, prítomnosť dobrých a zlých návykov, tvar topánky, štýl života a práce, hmotnosti a dokonca aj kvalitu matrace, na ktoré človek spí, sú tvorené individuálne pre každú funkciu späť. Ak teda existujú odporúčania pre liečbu bolesti, budú celkom druhový; Musíme brať do úvahy špecifiká každého prípadu.

Do bedrovej chrbtice nie súlen bedrové stavce priamo, ale aj tesniace kotúče, ktoré zabezpečujú plynulý pohyb kĺbov, ako aj svalov, väzy, nervov a krvných ciev. Ak je pás poškodený, dochádza k kombinácii porazenia všetkých týchto komponentov. Ak sa vyskytne nejaká nerovnováha (napríklad rotácia panvy, jedna noha kratšia než druhá, zakrivenie chrbtice), potom v spodnej časti chrbta sa nachádza oblasť so zvýšeným napätím, viac zranených pri zraneniach a zraneniach.

Keď sa zranenie bedrovej chrbtice spravidla vyskytujeSvalový kŕč, opuch a zápal, vzrušujúce disky a nervy; takže môžete zažiť rôzne druhy bedrovej bolesti. Ak sú postihnuté svaly, bolesť je hlúpa, ak sú nervy ostrými bolesťami.

Na liečbu bolesti dolnej časti chrbta je potrebné nájsťšpecialistu, ktorý vám môže pomôcť vyriešiť vaše otázky čo najlepším spôsobom. S najväčšou pravdepodobnosťou, že by odporučil vykonať röntgeny, aby posúdila závažnosť lézií, nájsť oblasti zvýšenej citlivosti a bolesti, určí spastické svaly a oblasti so zníženou pružnosťou, skontrolujte dĺžku nôh.

Rozlišovať obdobia priebehu ochorenia: akútne, zotavenie (rehabilitácia), obdobie odpustenia.

V akútnom období Je potrebné urobiť všetko pre to, aby čo najviacrýchlejšie na zmiernenie bolesti a zníženie zápalu. Pamätajte, že 99,9% všetkých problémov spodnej časti chrbta nevyžaduje chirurgickú liečbu. Riešením problému bude rehabilitácia po akútnom období a len ak poznáte dôvod a ste pripravení urobiť všetko, čo je potrebné. Obnova by sa mala odložiť, kým sa výrazne nezníži bolesť a opuch.

Pri ošetrení pása je aplikovaný odpočinok,Protizápalové lieky, špeciálne fixujúce terapeutické tvrdé korzety alebo pás. Akútne obdobie trvá spravidla maximálne 1-2 týždne. Aj v tomto štádiu bedrovej liečby je opodstatnené používať svalové relaxanciá na uvoľnenie svalov, ktoré sú spazmodické (v tonuse) a môžu tiež spôsobiť bolesť.

Je mimoriadne dôležité z psychologického hľadiskaPonechajte toto obdobie čo najskôr, pretože intervertebrálny disk môže trpieť. Musíme sa pokúsiť čo najskôr presunúť do štádia rehabilitácie - aktívnejšia a menej bolestivá. Nechoďte do práce 1 až 2 týždne, zostaňte doma, vyhnite sa aktívnemu sexu.

V druhej fáze začínajú postupneprogram obnovy. Bohužiaľ, nemôžete bez neho urobiť, ak sa chcete vyhnúť exacerbácii v budúcnosti. Najdôležitejšou úlohou tejto fázy je znížiť pravdepodobnosť exacerbácií a prejsť k aktívnemu životu v súlade s vašim životným štýlom a túžbami. Ale kvôli tomu musíte trochu vyskúšať. Začnite s cvikmi na chrbát, aspoň 10 minút niekoľkokrát denne. Postupne zvyšujte úroveň aktivity. Nebojte sa, že bolesť sa môže vrátiť. Počas tejto doby sa postupne zlepší, môžete postupne zvyšovať pracovnú záťaž, čo je nevyhnutný krok k zlepšeniu. Pokúste sa vzdať zlých návykov. Počúvajte svoj chrbát. Ak stále trpíte ťažkosťami, je lepšie vrátiť sa o krok. Pamätajte si, že trvá zlepšenie.

Teraz, keď sa nachádzajú cvičenia späťdenná potreba, všetky dobré pripútanosti sú fixované v mozgu a prispievajú k oživeniu, je čas zvýšiť fyzickú aktivitu. Do tohto obdobia môžete začať po 1-2 týždňoch hodín, akonáhle sa cítite pripravený. Tento proces je postupný, vezmite si čas!

Po fáze obnovy, po 2 mesiacoch,môžete prejsť do tretej etapy, ktorá má zlepšiť kvalitu života. Pozostáva z prechodu na obvyklý rytmus života, takže môžete robiť všetko, čo chcete, bez strachu z návratu bolesti.

Hlavná vec, nebojte sa! Po prvé, bolesť chrbta vo väčšine prípadov nevyžaduje chirurgickú liečbu. Po druhé, kombinácia protizápalových liekov, vrátane nesteroidných hormonálnych liekov a kortikosteroidov, často pomáha kontrolovať bolesť a je dôležitou súčasťou liečby. Po tretie, bolesti chrbta sú často chronické, môžu sa pravidelne vrátiť. Dodržiavanie odporúčaní a preventívnych opatrení pomôže znížiť exacerbáciu na minimum.

"Liečba bolesti chrbta" a ďalšie články z časti Užitočné informácie o chrbtici