Po tom, koľko opuch ustúpi po operácii

Zvýšenie mamoplastiky. Otázky a odpovede (Safonova LN)

OTÁZKA: Prostredníctvom toho, koľko po narodení dieťaťa je možné zvýšiť prsník, ak nebolo kŕmenie.

ODPOVEĎ: neexistuje žiadna schéma. V každom prípade odpovedá mammológ. Skôr ako šesť mesiacov po pôrode, nie je nič spoločné s plastickým chirurgom - akýkoľvek lekár, ktorý rešpektuje lekársku vedu, odmietne. Jedným z typických znakov je pridelenie kolostra, ak sa zastaví v značnej miere, potom sa spravidla dá pripraviť na operáciu.

OTÁZKA: Prostredníctvom toho, koľko po ukončení kŕmenia môžete zvýšiť hrudník.

ODPOVEĎ na túto otázku pozri vyššie - podobne. Všeobecne možno povedať, chcem si uvedomiť, že je potrebné poradenstvo mammalogy pred mammoplasty nie je dogma, ale prezieravá odporúčania. Zákon nevyžaduje plastického chirurga požadovať uzatvorenie lekári prednej augmentácia mammoplasty. Ak je mammoplasty vykonaná správne, železo trochu zranený, aspoň by nemala byť narušená integrita vlastnej ulity. Ako je známe, je implantát lôžka je vytvorený v priestore pre žľazy. Po operácii, mliečne žľazy sú podrobené reaktívne edému. Postnatálneho procesy na pozadí, ktoré môže mať za následok stlačenie mliečnych kanálikov, a, v prípade sekrécie (mledziva, mlieko), tvorba cystických rozšírenie potrubia - kvapalina je uvoľnený, ale odteká a ťahá tkaniva okolo.

Ale aj keď nehovoríme o nedávnej laktácii,konzultácie mammolog je stále odporúča. Niekedy sa stáva, že pomerne bezpečný novotvar v mliečnej žľaze vyžaduje len malú chirurgickú intervenciu. Pretože implantát stojí za mliečnou žľazou, operácia mammológov si vyžiada, aby bola odstránená z dôvodu strachu z poškodenia nástroja. Bolo by urážlivé dozvedieť sa o prítomnosti takéhoto novotvaru čoskoro po pokročilej mammoplastike. Je potrebné sa pozrieť okolo. Vzniká otázka: nikto nie je imúnny vzhľadu takýchto útvarov a po operácii. Treba povedať, že tieto útvary sa objavujú a rastú veľmi pomaly, takže ak sa pred operáciou nič nepozoruje, riziko rozchodu s implantátom v počiatočnom období po zvýšení mamoplastiky má tendenciu k nule. Bohužiaľ nikto nemôže zaručiť vzdialené podmienky. Zaručená len životnosť niektorých implantátov. Zdravotný stav sa môže v priebehu času meniť a bez ohľadu na to, či došlo k nárastu mliečnych žliaz alebo nie.

OTÁZKA: Po tom, ako po zvýšení mamoplastiky môžete riadiť auto.

ODPOVEĎ: Je možné za tri dni za predpokladu, že je k dispozícii posilňovač riadenia. Takmer v priemere začínajú pacienti jazdiť (ak boli pred cestou) za päť až desať dní.

OTÁZKA: Koľko po augmentácii mammoplasty môže mať sex.

ODPOVEĎ: Za štyri týždne. V predchádzajúcich podmienkach nie je nutné mať dôvernú afinitu v žiadnom prejave, pretože aj keď je vylúčené riziko mechanickej traumy, sexuálne zážitky vedú k prúdeniu krvi do mliečnych žliaz. To zase môže viesť k zvýšenému edému ako najmenej zlu. Rovnako ako extrémny stupeň nepriaznivých účinkov, je možné uvoľniť krv alebo lymfatickú časť okolo implantátu až do vzniku hematómu.

OTÁZKA: Po tom, koľko po zvýšení mamoplastiky si môžete kúpiť bielizeň.

ODPOVEĎ: Je rozumné kupovať spodné prádlo, takže sa nosí, dva mesiace po mammoplastike. Do tej doby môže byť opuch výrazný a tvar prsných žliaz sa môže líšiť od toho, čo bude nakoniec. Podprsenka môže mať rovnakú veľkosť a tvar pohárov sa zmení. Skôr ako dva mesiace po operácii je ťažké nájsť oblečenie vôbec.

OTÁZKA: Prostredníctvom toho, koľko po vykonaní zvyšujúcej sa mamoplastiky je možné obliecť ľan s kosťami.

ODPOVEĎ: Ošetrenie s kosťami môže byť po mamoplastiku oblečené, ale bude to bolestivé kvôli opuchu okolo žľazy. Akonáhle takáto podprsenka "sedí", noste na zdravie. Podľa mojich pripomienok to nie je skôr ako dva mesiace po operácii.

OTÁZKA: Po tom, koľko po zvýšení mamoplastiky môžete ísť na šport.

ODPOVEĎ: Štyri týždne po operácii v podprsenke.

OTÁZKA: Po tom, koľko po zvýšení mamoplastiky môžete opaľovať a navštíviť saunu / saunu.

ODPOVEĎ: Opaľovanie sa môže uskutočniť, ak na koži nie sú žiadne modriny, aspoň druhý deň. Zranenia musia byť uzavreté, aby vzniknuté jazvy neboli pigmentované. Ak je opaľovanie spojené s otepľovaním, je to povolené po štyroch týždňoch po operácii, rovnako ako pri iných termálnych procedúrach.

Kúpeľný dom je tiež povolený o mesiac neskôr. Mimochodom kontrastné postupy po mesiaci po operácii majú pozitívny vplyv na krvný obeh a lymfy, čo vedie k zníženiu edémov. Zrenie výsledku to neznižuje, ale proces bude menej nepríjemný (čo znamená, nepríjemné z hľadiska edému).

OTÁZKA: Prostredníctvom toho, koľko po vykonaní zvyšujúcej sa mamoplastiky je možné spať na boku a na žalúdku alebo bruchu.

ODPOVEĎ: Keď to bude pohodlné. V priemere za dva až tri týždne. Niekto už piaty deň spí.

OTÁZKA: Prostredníctvom toho, koľko po vykonaní rastúcej mamoplastiky sa prsia stane "ako jej vlastné".

ODPOVEĎ: Prispôsobovací proces v centrálnom nervovom systéme trvá fázy: sedem dní vzrušenia a štrnásť dní inhibície v celkovom trvaní troch týždňov. Toto sa vzťahuje na akékoľvek morfologické zmeny v tele, ako je extrakcia zubov, nosenie protéz atď.

Čo sa týka načasovania návratu jemnostiprsia, potom musíte povedať, že po zvýšení mamoplastiky pod slovom "prsia" väčšina pacientov rozumie komplex = implantát prsníka. Prsné žľazy po operácii sú tesné kvôli opuchu, rovnako ako všetky ostatné tkanivá. Napríklad špička nosa je tiež tesná po rinoplastike, nie? Keď výrazný edém zmizne, žľaza zmäkne. Takže sa to stane za dva alebo dva a pol mesiaca.

Ale pokiaľ ide o jemnosť implantátu, totoNebudem dať jednoznačnú odpoveď. Po prvé, konzistencia rôznych modelov implantátov je iná, gél môže mať rôznu mieru hustoty (súdržnosť). Odporúčam pred operáciou, aby si vzali vzorku toho, čo sa dostane do rúk, aby mali predstavu o tom, akú konzistenciu možno očakávať. Po druhé, stláčanie kapsuly implantátu simuluje jeho hustotu. V období od druhého do štvrtého mesiaca po operácii ide o prirodzený jav. Počas tohto obdobia je kapsula zhutnená krútenim vlákien a kvôli nadmernému množstvu. Tento proces je sprevádzaný poklesom veľkosti kapsuly a zhrubnutím jeho steny. Podobnosť tohto javu môžeme pozorovať na jazvach na koži. Hustota zmizne, keď sa kapsula stane implantátom, to je zvyčajne štvrtý až piaty mesiac. Ide o priemerný čas (ako priemerná teplota v nemocnici) a to, ak je všetko normálne. Na vytvorenie uspokojivej kvality kapsuly sú masáže a terapeutická gymnastika neoceniteľné.

Zo všetkých implantátov, ktoré som použil,Je najmäkšie McGhan Style 110 120, takže tieto implantáty vyžadujú najviac úzkostlivo vzťah a starostlivú údržbu po operácii (masáže a liečebné gymnastiky). Všeobecne platí, že implantát je hustejšia, takže je odolný proti zmršťovanie okolia kapsule, tj. je oveľa ťažšie deformovať a stlačiť to. To je dôvod, prečo mnoho plastických chirurgov prednosť implantáty vysokokogezivnym Obsah - menej pravdepodobné, že budú úpravy zo strany matky prírody v pooperačnom období.

OTÁZKA: Prostredníctvom toho, koľko môže rastúca mammoplastika začať tvoriť kapsulárnu kontraktúru.

ODPOVEĎ: Kontraktúra je fenomén, keď je kapsula malá na veľkosť implantátu. Kapsula sa tvorí z krvi, ktorá sa počas operácie a počas prvých dní po operácii uvoľňuje do implantátu. Krv pozostáva z buniek a plazmy (suspenzia proteínov). Rôzne krvné bunky vykonávajú rôzne funkcie. Existujú aj stavebné bunky. Oni viažu proteínové molekuly na reťazce, vytvárajúce vlákna. Deň za dňom sa tieto vlákna ukladajú na povrch implantátu, podobne ako vlákna na spletence, ktoré ho utesňujú. Do druhého mesiaca po operácii sa vlákna začnú točiť v špirále. Makroskopicky dochádza k ich skráteniu a následkom kontrakcie implantátu. Aby sa zabránilo stlačeniu, všetky prostriedky sú zamerané na vytvorenie primárnej matrice väčšej kapsuly. Predovšetkým to umožňuje hrubý povrch implantátu, má veľkú plochu a skrátenie vlákien jednoducho "lisuje" vilu. Masáž, ktorá ukazuje lekárovi mesiac po operácii, nie je menej dôležitá. Je prirodzené, že čím je implantát mäkší, tým viac pozornosti je potrebná po operácii, t.j. masáž sa musí robiť starostlivo.

OTÁZKA: Po tom, koľko rokov je potrebné meniť implantáty.

ODPOVEĎ: Väčšina moderných implantátov má celoživotnú záruku, dokumentovanú pre každého pacienta (certifikát je zahrnutý v anamnéze). Mimochodom, viete, prečo sa implantáty môžu stať bezcennými? Koniec koncov, v tele z nich nič prick a nerezá. U pacientov s implantátom dochádza k hlavnému zaťaženiu v podobe ohybu / predĺženia pri exkurzii dýchacích ciest. Pri viacnásobnom ohýbaní dochádza k výbuchu akéhokoľvek materiálu. Mnoho moderných modelov škrupín bolo počas vývoja testovaných na špeciálnych stojanoch a dokázali preniesť počet flexií / rozšírení zodpovedajúcich počtu vdychovaní / výdychov, ktoré by osoba v priebehu celej svojej životnosti spáchala počas tristo rokov.

OTÁZKA: Po tom, koľko po zvýšením mamoplastiky sa už "nemôžete obávať".

ODPOVEĎ: Ak nejdete do kazuistiky, po objasnení pooperačných jaziev sa proces môže považovať za kompletný.

OTÁZKA: Prostredníctvom toho, koľko po vykonaní zvyšujúcej sa mamoplastiky je možné zrodiť.

ODPOVEĎ: Ak sa jedná o plánované tehotenstvo, potom pred ukončením dozrievania kapsuly nie je vhodné - že železo bude viac napučať. Ak pacientka otehotne náhodne, predchádzajúca zvýšená mammoplastika by nemala byť dôvodom na prerušenie, pokiaľ sa v počiatočnom období tehotenstva nestane anestéziou a antibiotickou terapiou.

OTÁZKA: Môžem sa podať po zvýšenej mammoplastike.

ODPOVEĎ: Určite - áno. Implantát by mal byť umiestnený za mliečnou žľazou bez porušenia jeho funkcie.