Edém na dne a blízko ucha

Takýto problém môže vzniknúť v dôsledkunosiť náušnice, ktoré nie sú vhodné pre veľkosť alebo materiál, z ktorých sú vyrobené. Zápal uší lalokov spôsobuje nielen nosenie náušníc. Je pravdepodobnejšie ochorenie v prípade nesprávnej punkcie ucha, čo môže tiež spôsobiť zápalový proces. Ako znížiť nebezpečenstvo infekcie pre všetkých milovníkov šperkov, prečítajte si v článku.

Symptómy zápalu ušných lalokov

Pri každom vkladaní do ušnej lalokyNáušnice, rovnako ako ty, máte otvorený prístup k baktériám, ktoré žijú na koži. Ak zistíte, že koža okolo ušnom laloku náušnice zapísané, opuchnuté, že pokrýva chrasta, alebo z nej vyteká tekutina, potom tam bol vznik infekcie. Zápal celulitída sa vyskytuje s malým začervenaním v mieste, kde sa náušnice. Potom to môže začať šíriť po celom laloku až skalp, rovnako ako na zadnej strane krku, vo zvukovode.

Kedy by som mal vidieť lekára? Ak príznaky zápalu nezostanú v priebehu niekoľkých dní, mali by ste sa rozhodne poradiť s lekárom. Existuje vysoká pravdepodobnosť, že infekcia bude mať žiadne vážne následky, ale môže to byť zápal voľné vlákno, a plazivej infekcie pod krytom kože.

Ako zaobchádzať doma s zápalom ušného laloku?

Ak spozorujete prvé príznaky choroby, potrebujeteodstráňte náušnice. Po odstránení náuškov musíte umývať miesto infekcie vodou a mydlom - to povedie k tomu, že začervenanie a opuch prejde sám.

Čo robiť, ak je zápal?

Ak chcete, aby sa prepichnuté ucho liečiločo najskôr, a ušný lalok nebol ovplyvnený zápalom, je potrebné ho utrieť dezinfekčnými roztokmi. Môžete použiť peroxid vodíka alebo bežný lekársky lieh. Na tento účel je vhodný aj chlórhexidín alebo furacilín. Ak nie sú žiadne príznaky zápalu, utrite ušné lúpek dvakrát denne po dobu 2-3 týždňov.

Dokonca aj keď ste sa starostlivo starali o ušný lalokpo prepichnutí sa môže stále zapáliť. V tomto prípade uvidíte sčervenanie, opuch na uchu. V tomto prípade budete musieť zmeniť dezinfekčný roztok a tiež zvýšiť množstvo tlmenia až päťkrát denne.

Je potrebné poznamenať, že odstránenie náušnicu z ucha sa neodporúča pri zápaloch, pretože tá rana bude sprísnil a infekcie prebehne, ale vložiť náušnicu späť vám nepodarí.

Ak si všimnete rany hnisať, že je na čase použiť antibakteriálne masť. Nezabudnite si umyť ruky pred začatím konania, v opačnom prípade by sa situácia mohla stať komplikovaná.

Ak navrhované činnosti nepomáhajú, vyje potrebné navštíviť lekára. Bude schopný zistiť príčinu choroby. Ak máte alergickú reakciu na kov, z ktorého sú vyrobené náušnice, môžete jednoducho zmeniť dekoráciu. Ak zmeníte náušnice a zápal neprejde, potom s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť úplne opustiť nosenie.

Ak sa objaví zápal ušného lalokunejaký čas po prepichnutí, potom musíte vykonať rovnakú postupnosť akcií. Jediným rozdielom je, že v tomto prípade budete môcť na nejaký čas, aby sa odstránili náušnice z uší, pretože rana sa nebude schopný ťahať.

Prevencia zápalových ochorení ušného laloku

Ak sa rozhodnete preraziť vaše uši, mali by ste pochopiť,že tento postup môže viesť k infekcii tam. Našťastie existujú drogy, ktoré môžu pomôcť vyhnúť sa tomuto nepríjemnému javu.

Aby sa zabránilo šíreniu infekcie, ušimusí prepichnúť príslušného špecialistu a urobiť to správne. Najlepšie je kontaktovať dermatológa, ktorý prenikne do uší špeciálnou "pištoľou" - zariadením, ktoré prenikaje ušimi sterilizovanými náušnicami. Ak lekár používa špeciálne zariadenie v kombinácii s vhodnými technikami, riziko infekcie sa výrazne zníži.

Ako znížiť pravdepodobnosť zápalu pri punkcii?

Udržujte svoje uši čisté. Jednoducho prepichnuté uši sa majú dvakrát denne premyť peroxidom vodíka a potom aplikovať antibakteriálnu masť na laloky uší. Mali by ste to urobiť dva až tri dni po prepichnutí a potom si umyte uši vodou a mydlom.

Náušnice by mali byť zo zlata. Je lepšie nosiť náušnice vyrobené z čistých materiálov, ktoré neobsahujú žiadne nečistoty, napríklad zlato alebo striebro. Stojí za zmienku, že v lacné náušnice obsahuje nikel, ku ktorému sú mnohí ľudia citliví. Alergia tohto kovu môže spôsobiť vznik infekcie.

Dúfame, že odporúčania sme navrhlivám umožní vyhnúť sa zápal ušnice. Ak by napriek tomu došlo, budete môcť ľahko sa s ňou vyrovnať. Hlavná vec, ktorú treba mať na pamäti, že v prípade, že zápal v ušnom laloku pretrváva aj po vykonaní sekvencie akcií, určite by ste mali navštíviť lekára - len on vám pomôže určiť pravú príčinu tohto nepríjemného javu.

© Autor: terapeutka Elena Dmitrenko

S týmto článkom si prečítajte: