Ako dlho trvá edém po rinoplastike?

Rinoplastika, rovnako ako akákoľvek iná plastická chirurgia, je sprevádzaná prítomnosťou edému a sínie, ale našťastie prechádzajú a nádherný nos máte navždy.

Poďme podrobne analyzovať to, čo čaká na nos po rinoplastike.

 1. Sadra po rinoplastike.
  Po rinoplastike dostanete omietku, ktorú ste vysa bude nosiť po dobu 7 dní. Upozorňujeme, že tretí deň bude najsilnejší opuch, ale nemali by sme sa vystrašiť. Toto je normálny priebeh pooperačného obdobia.
 2. Po omietky, niekde na 10. deň už môžete ísť k ľuďom a pohodlnejšie. Avšak, po dobu 3 mesiacov po opuchu sa bude konať Rhinoplasty.
 3. Poškodenie po rinoplastike je časté. Do konca druhého týždňa zvyčajne nie je tak zrejmé.
 4. Prvý mesiac po rinoplasti môže voľne dýchať. Osušte s olivovým olejom úhľadne s brušnou nosnou dierkou, aby ste čo najskôr uzdravili rany.
 • vyfukujte nos (asi mesiac);
 • zapojiť sa do nat. cvičenia (1 mesiac);
 • nosiť okuliare (3 mesiace!);
 • choďte do sauny (asi 3 mesiace);
 • choďte na solárium (asi 3 mesiace).

Odporúčame spať na chrbte v prvom mesiaci, vyhýbajte sa podchladeniu a striekajte nos s Aqua Maris.

Po šiestich mesiacoch je opuch slabo viditeľný.

Po rinoplastike bude koniec nosa trvať najdlhšie po operácii. Malá modrina v tomto mieste sa uskutoční za 6 mesiacov.

Konečné zotavenie po rinoplastike sa bude pozorovať mesiace po 7 po operácii. Bude spadať všetky modriny a opuchy, a uvidíte nos, ktorý ste snívanie.

Rehabilitácia po rinoplastike vydesuje každého, aleväčšina našich pacientov verí, že to stojí za to. Jeden z našich pacientov povedal: "Radšej by som trpel niekoľko mesiacov, než kým budem chodiť až do konca svojho života s veľkým, hrbatým nosom. Dôsledky rinoplastiky nie sú strašné, ak viete, že čoskoro budete mať nádherný nos. "