Zmiernite bolesť a opuch kŕčových žíl

Ak viete, s ktorými sú kŕčové žilyhlboké anatomické hľadisko, príčin a mechanizmu výskytom kŕčových žíl. je jasné, že to je prakticky nevyliečiteľné ochorenie, ktoré môže byť zastavený iba chirurgicky. Ako nie smutné, ale pravdivé. Po prvé, kŕčové žily môžu mať obavy o mladej žene iba ako estetické, kozmetické vady, ale neskôr, s vekom, proces pokračuje, a tam sú opuchy, bolesť, ťažkosť v nohách, okrem toho, že môže byť veľmi nebezpečné a tromboflebitídy - tromboembólie.

V tomto článku budeme hovoriť o liečbe kŕčových žíl doma, ale čitateľ by mal pochopiť, že:

Konzervatívne metódy liečby kŕčových žíl majúčo znamená len podpornú terapiu pred a po operácii, žiadna krémová maska, žiadna masť, žiaden krém, nemôže pomôcť zmeniť tlak v hlbokých žilách dolných končatín.

Nosenie kompresného spodného prádla s kŕčovými žilami. má samozrejme svoj pozitívny, dostatočne účinný účinok, ale aj len ako preventívne opatrenie na zastavenie progresie kŕčových žíl a ďalšieho výskytu rozšírených žíl (pozri liečbu kŕčových žíl).

Varianty podvodu a podvádzania pacientov s kŕčovými žilami

  • "Osobný flebológ" a "žiadne kŕčové žily"

Rád by som varoval našich čitateľovNedostali sme sa podvod lokalít propagovaných v reklamných sietí, internet, ktorý ponúka jedinečné kolesá s čarovným spôsobom, ako sa zbaviť kŕčových žíl pod názvom "Personal phlebologist" a "žiadne kŕčové žily" - toto je skutočný podvod naivný občania. Na týchto diskoch nie sú okrem cvičení s kŕčovými žilami k dispozícii žiadne informácie o liečbe kŕčových žíl. Jednoduché cvičenia pomáhajú znižovať závažnosť nohy, zmierňujú opuch, ale môžu byť úplne bezplatne nájdené na ľubovoľnom mieste o kŕčových žilách.

  • Liečba kŕčových žíl s pijavicami

Liečba kŕčových žíl s pijavicami je tiež najvyššialekári považujú šváb a podvádzanie. Mnohí pacienti, ktorí nevedia o podstate ochorenia, zamieňajú kŕčové žily s tromboflebitídou a veria, že s kŕčovou kosťou by sa mala "zriediť" a pijavice v tom pomôcť. Ak má osoba tromboflebitídu, je lepšie používať bezpečné lieky, ktoré podporujú zriedenie krvi. A s kerózou ošetrenie pijavice môže prispieť k rozvoju alergickej dermatitídy, trofické vredy, po kousnuti často zostávajú pigmentované škvrny.

  • Lekársky výrobok "Botfort" alebo "Varifort"

Spoločnosť "Zdravý" inzeruje lieky"Varifort" - tiež predávať čistú vodu, v reklame na tento lzhesredstva preputany príčinných mechanizmov kŕčových žíl. Fráza "na odstránenie príčiny kŕčových žíl - krvných zrazenín, mali by ste odstrániť kladný náboj z krvných zrazenín, a tými, rozpustiť je, vzhľadom k sférických sklenených korálok vnútri vysoké topánke" - nikto iný ako bludy nebude meno. Krvné zrazeniny nie sú príčinou kŕčových žíl, a vice versa počas predĺženej varixy, komplikácie môže byť trombóza, krvné zrazeniny niekedy tvoriť, ale bez varixov. A sklenené gule a biologická elektrická energia v tele majú úplne odlišné fyzikálne vlastnosti.

Krémy, masti, pleťové vody - môže pomôcť zmierniť bolesť, opuch, ale znížiť dilatačné žily

Najúčinnejší bylinný liek, ktorý pomáha zbaviť únavu nohy, znižuje opuch - je kôň gaštanov, Preto, ak chcete vybrať krém, masť odkŕčové žily, vyberte lieky, ktoré obsahujú extrakt z konského gaštanu. Tu je niekoľko receptov na použitie tohto lieku na liečbu kŕčových žíl v domácnosti:

  • Nakrájajte čo najviac jemne ovocie gaštanuroztaví sa na vnútornom tuku vo vriacom vodnom kúpeli a pridá sa zmes kaštanu v pomere 1: 1. Táto kompozícia môže lubrikovať rozšírené žily a kŕčové žily.
  • Suché kvety gaštanu konského 50 g. Naliate 500 ml. vodka, trvať 3 týždne, vyčerpávajte. používajte túto infúziu nasledujúcu dávku 2 až 30-40 kvapiek pred jedlom.
  • Nakrájajte plody gaštanu, pridajte alkohol, odVýpočet 2 šálok alkoholu 2 polievkové lyžice gaštanu, trvajú 10 dní, pravidelne trasie, napätie. Vezmite 20-30 čiapky. tinktúra 2-3 r / deň pred jedlom, kurz 20 dní, potom prestávka 10 dní a opäť opakujte kurz.

Toto sú recepty, ktoré naši predkovia používali,keď nebolo možné použiť rastlinné výťažky, ktoré dnes možno nájsť v mnohých krémoch. Napríklad, pagaštanu v rôznych dávkach v týchto krémov je, že si môžete kúpiť, alebo v obchode, alebo farmácie.

Krém Auchan Upokojujúci- Môžete použiť krém na nohy AuchanUpokojujúce, ako súčasť, ktorá má levandule a pagaštanu, smiešnu cenu si môžete kúpiť v Auchan obchodoch, podľa názoru mnohých ľudí, to má zjavnú upokojujúci účinok, odstraňuje únavu, ťažkosť v nohách, ale opäť sme na vedomie - nemôže vyliečiť kŕčových žily, iba symptomaticky zmierniť podmienku na konci dňa. Hlavným účinkom tohto krému v anestézii a odstránenie gravitácie, ku ktorej dochádza v dôsledku extrakt z pagaštanu.

Krémový balzam Chaga- Krém na nohy s gaštanom konským, predávaný vlekárne, lacné prostriedky, ktoré zahŕňajú niekoľko výťažkov z rôznych liečivých rastlín: výťažky zo šable, zeleného čaju, japonskej sopory, hellebore a gaštanu konského.

Krém Antivaricose, preventívne, relaxačné - v zloženíktorý zahŕňa aj gaštanu konského, tavolga a melisu. Krémový gél sa vyrába podľa originálneho receptu Agafie Ermakovej, známej sibírskej bylinky. Má relaxačný malý analgetický účinok vďaka zbierke liečivých rastlín. Tento krém odstraňuje opuchy nôh večer, posilňuje steny ciev, používa sa ako preventívny prostriedok pre kŕčové žily.

Venitan - Liečivo, ktoré obsahuje escinje glykozid získaný zo semien toho istého konského gaštanu. Má veľmi priaznivý účinok na žilové cievy. Používa sa na bolesť, ťažkosti v nohách, s kŕčovými žilami a tiež na preventívne účely.

Cvičenie pre nohy s kŕčovými žilami

Ak je osoba dedičnápredispozície k kŕčové žily, akýchkoľvek drsných fyzických aktivít, najmä dvíhanie závažia alebo vážne športu - silové športy, jazda na bicykli, korčuľovanie, bežecké športy - sú považované za nežiaduce, pretože je pravdepodobné, že rozvoj kŕčových žíl a jej komplikácií v dospelosti.

Fitness s kŕčovými žilamije to lepšie v špeciálnom kompresnom spodnom prádle, ktoré sa dnes vyrába vo forme veľmi krásnych pančuchových a pančuchových odevov. Lekári - flebológovia naliehavo odporúčajú ľuďom s kŕčovými žilami alebo už existujúcim ochorením liečiť kŕčové žily pravidelným výkonom terapeutickej a profylaktickej gymnastiky, ktorú je možné ľahko vykonávať doma.

Navrhovaný súbor cvičení pre kŕčové žily bolvyvinutý predné ruskej a zahraničných odborníkov, a to najmä u pacientov s kŕčovými žilami, v dennom prevedení jednoduchých cvikov - príznaky žilovej nedostatočnosti v nohách je znížená, znižuje riziko komplikácií a spomaliť progresiu ochorenia.

1 Cvičenie - vyloženie žiliek. Mali by ste dýchať rovnomerne a hlboko s očami zatvorenými a relaxujúcimi. Preto by ste mali položiť vankúšiky alebo špeciálny valec pod nohy, aby vaše nohy boli o 20 stupňov nad vaším telom.

2 Cvičenie - vykonáva sa hladko, pomaly. Je náchylný zapojiť nohy, zhlboka sa nadýchnite, pri výdychu, pokrčte jednu nohu, vytiahnite koleno smerom k hrudníku. Budúci inšpiračné vertikálne narovnať nohu a zľahka ho sklopte. Rovnaké cvičenie by malo byť vykonané aj s druhou nohou.

3 Cvičenie pre kŕčové žily. Tento pohyb je pre všetkých dôležitý, malo by to byť aj ležanie, predstaviť si, že jazdíte na bicykli a kopať pedále s nohami.

4 Cvičenie - Striedavo ohnúť a ohýbať nohu späť dopredu len v oblasti členku.

5 Cvičenie Striedavo ohýbať a narovnať prsty.

6 Cvičenie - Zdvihnite nohy hore, ležíte na chrbte a položte ruky na kmeň. Otočte obe nohy súčasne a potom von.

7 Cvičenie - Nerozrezávajte ponožky z podlahy, chodíte na mieste.

8 Cvičenie - nohy spolu, ruky pozdĺž tela, pri hlbokom nadýchaní, pomaly vstať na prsty, pri výdychu - vrátiť sa do východiskovej polohy.

9 Cvičenie - Ležať, ohýbať nohy, nieodtrhnutie chodidiel od podlahy. Zároveň položte ruky na boky. Pri inhalovaní zdvihnite hlavu a telo, zatiaľ čo ruky kĺžu na kolená. Po výdychu sa vráťte do východiskovej polohy.

10 Cvičenie je cvik nožníc vo vzpriamenej polohe, to je vykonané ležať, ruky pozdĺž kmeňa, je potrebné prekrížiť striedavo nohy, rovnomerne dýchanie.

11 Cvičenie pre kŕčové žily - Ohnite si nohy v klíne, ležiace na chrbte, zatiaľ čo nezostanú nohy z podlahy. S pomalým vydychovaním nakreslite žalúdok a naopak s pomalou inšpiráciou - nafúknite žalúdok.

12 Cvičenie - Umiestnite nohy pod uhol 20stupňov a ležať na chrbte, upínať malý vankúš medzi nohami. Ohnúť spodnú časť chrbta pomaly vdychovať a roztrhnúť zuby z postele. Pri výdychu sa vráťte do východiskovej polohy.

13 Cvičenie - Stojte, nohy spolu, ruky pozdĺž tela, vdychujte, vziať svoje ramená späť, pri výdychu - uvoľnite ramená a znížte hlavu dopredu.

14 Cvičenie - Ležanie, nohy v uhle 20 stupňov. Ohnite jednu nohu, vytiahnite koleno k hrudníku a obalte ruky okolo nohy. Potom pomaly narovnávajte nohu, zatiaľ čo ruky sa posúvajú pozdĺž lýtka do kolena a pevne zapnite nohu. Natiahnite nohu, zatiaľ čo vaše ruky kĺžu cez stehno. Rovnaké cvičenie pre druhú časť.

15 Cvičenie - Po cvičení by ste mali mať na nohách kontrastnú sprchu. Prúd studenej vody sa strieda s teplou vodou počas 5-10 minút.

Článok je užitočný, aktuálny. Ale trochu pesimistické. Ukazuje sa, že v prípade, že je predispozíciou k kŕčové žily alebo boli hviezdy, a vystúpil vence, to nevyhnutne povedie k operácii. Profylaxia alebo nie - výsledok je jeden. Podľa môjho názoru je to aj jeden z mýtov. V počiatočnej fáze veľmi dôležité mať každodenné cvičenie, plávanie, gymnastika, vylúčenie zo stravy škodlivých produktov, kúpele, kontrastné sprchy, kompresný odev, odvary a nálevy z bylín, najmä na základe gaštanu, liesky, mäsiar a ďalšie. Prírodné masti, pripravené doma. Vo všeobecnosti, aktívna prevencia a počas celého života. Môžete obnoviť alebo minimalizovať patologické zmeny.

Súhlasím, ale skutočnosťou je, že veľmi málo ľudíupriamuje pozornosť na vznikajúce "hviezdy" a vencov, kým sa necítia bolesť alebo iné nepohodlie. A nikto, som si istý, nikto nie je zapojený do prevencie v mladom veku, kúpanie a odvar, prírodné mastí, gymnastika atď. Tí, ktorí sa veľmi milujú a môžu si dovoliť venovať toľko času starostlivosti o svoje telo - áno, môžu pozastaviť proces. Pri zmätku moderného života mestského filistína - je to takmer nereálne, smutné, ako sa môže zdať ...

Mám kŕčové žily len na jednompravá noha je už dlhý čas od dedičnosti a tvrdej práce, ktorú chcem probyvat k liečbe seba samého, pretože to ešte neublíži veľa a teraz sa obávam, že zmysel aspoň bude?

Pridať komentár Zrušiť odpoveď