Recepty na opuch

opuch Je akumulácia tekutín s vysokým obsahomsodné soli v tkanivách s poškodeným krvným obehom. V dôsledku toho sa vytvárajú špeciálne zóny s vysokým obsahom kvapaliny, ktoré prenikajú do priľahlých tkanív.

Otok môže byť spôsobený rôznymi príčinami, hlavnými typmi edému:

Opuch počas tehotenstva; opuch končatín; opuch akodôsledkom alkoholizmu; angioedém; brušná kvapka; edém u pacientov s renálnou insuficienciou; edém so zlyhaním srdca; edém vonkajších genitálií; edém s endokrinologickými poruchami.

Čo robiť s opuchom

Ak je opuch spôsobený vážnym narušením prácevnútorných orgánov, je nevyhnutné naliehavo vyhľadať lekársku pomoc, samoliečba nebude užitočná, ale môže spôsobiť veľa ublíženia. Z nejakého dôvodu môže byť opuch liečený doma, ale odborník by mal stále mať dohľad.

Diuretiká pre edém.

Močopudné byliny majú pozitívny vplyv na takmer všetky typy edému (nepoužívajte, pokiaľ nie sú vyšetriť lekárom a nepoznajú dôvody).

Vezmite lyžicu listov alebo petržlenových koreňov. a nalejte dve šálky vriacej vody, trvať desať hodín. Ak chcete piť pohár hotového vývaru v priebehu dňa, jednu polievkovú lyžicu na jednu recepciu.

Jedna čajová lyžička sušených orthosiphonových listovnalejte dve šálky vriacej vody a nechajte variť aspoň dve hodiny. Vezmite pol hodiny pred jedlom ½ šálky trikrát denne, do týždňa sa opuch vonkajších tkanív rýchlo spadne.

Jedna polievková lyžica brezových púčikov a dveLyžicu listy listov brezy s dvoma šálkami vriacej vody. Pridajte ½ lyžičky sódy na pečenie. Trvať na jednu hodinu, potom na napätie. Vezmite ½ šálku trikrát denne pred jedlom.

Ľudové recepty na opuch pohlavných orgánov.

Vezmite dvadsať lyžíc starších koreňov trávya variť ich v šiestich litroch vriacej vody, varíme na hodinu a napätie. Po filtrovaní pripravte teplé kúpele na susedné miesta dvakrát denne ráno a večer pred spaním.

Používajte harmančnú lekárnicu ako sedavý kúpeľ. Potrebujete desať lyžíc heřmánku a dva litre vriacej vody, varené stonky v horúcej vode a nechajte variť dve hodiny.

Profylaxia po prechode edému.

Vytvorte odvar z brezových púčikov. Šesť čajových lyžičiek obličiek nalejte dva litre vody a varte jednu hodinu, ventilajte filter a vezmite si sedavé kúpele raz denne predtým, ako sa chcete pospať.

Ďalšie súvisiace správy: