Ako liečiť opuch rúk

Mnoho ľudí trpí tým, že ich nohy a rukypravidelne sa stávajú opuchom. Príčiny tohto javu môžu byť veľmi veľa, ale v našom článku ich nebudeme brať do úvahy. Budeme sa obávať toho, ako sa zbaviť tohto nepríjemného javu, po ceste najmenšieho odporu. Tak ako liečiť edém na nohách a rukách a ako sa zbaviť opuchu očí?

Liečba edému na nohách

Opuch na nohách prináša veľa úzkosti, takžeako sú obvykle sprevádzané váhou v tele, dýchavičnosť a vysoký krvný tlak. Zvyčajne opuch nôh naznačuje, že ľudské telo je choré, takže je dôležité nájsť príčiny ochorenia a začať liečbu. V tomto prípade môžu byť ochorenia veľmi rôznorodé - od kŕčových žíl až po ochorenia obličiek, srdca a štítnej žľazy. Tak, ako liečiť opuchnuté nohy? Aby ste vyliečili edém na nohách, musíte skúsiť nasledujúce metódy:

 1. Znížte príjem denného príjmu soli, slaných potravín a vody. Dlho je známe, že soľ uchováva vodu v tele a nadbytočná voda prispeje k ešte väčšiemu napučaniu tkanív.
 2. Piť bylinné čaje s mätou, jazmínom, brusnicou, citrónom a cowberry. Tieto prírodné prírodné zložky sa považujú za diuretiká, a preto odstránia nadbytočnú tekutinu z tela.
 3. Nenoste topánky s vysokými podpätkami, nechodtedoma v papuče, neponúť tesné pohyby pantyhose, nezostávajte dlho v stojacej polohe a pokúste sa vziať domov na miesto, kde sú vaše nohavice nad pásom. Pamätajte si, ak máte predispozíciu k tomu, že v blízkej budúcnosti (napríklad, rovnako ako vaši rodičia) budete trpieť opuchom nôh, než sa s ňou liečiť, je lepšie pokúsiť sa zabrániť.
 4. Uistite sa, že pridáte do svojej stravy takétodiuretiká a znižujúce zrážanlivosť krvi produkty, ako je cesnak, surové kapusta, maliny, cibuľa, baklažán, uhorka, fenikel, mrkva, melóny, petržlen, repa. Piť tekvicu a mrkvovú šťavu. Nezabudnite, že prírodná zelenina vždy prispieva k najlepšej práci celého tela.
 5. Vykonávajte cvičenia, ako aj špeciálnu masážchodidla. To pomôže obnoviť normálny obeh krvi, najmä tým, ktorí vedú sedavý životný štýl, rovnako ako tí, ktorých práca súvisí s prácou na pulte.
 6. Vytvorte obklady a kúpele na nohy. Takže môžete vyrobiť výborný stlačený 300 ml obyčajnej vody s prídavkom 150 g vodky a 1 lyžicu soli - namočte bandáž v ňom, pripevnite k opuchu a odstráňte po 3 hodinách. Z kúpeľov môžete vyskúšať bežný 5-litrový kontajner s teplou vodou s 200 ml jablčného octového octu - nechajte nohy asi pol hodiny a potom neotrite nohy, keď chodidlá suché.

Liečba edému v rukách

Opuch rúk môže byť spôsobený tým istýmspôsobuje ako opuch na nohách. Jediným rozdielom je, že zaťaženie rúk je zvyčajne menšie ako zaťaženie nohy, takže množstvo ochorení, ktoré prispievajú k edému na rukách, je oveľa menej. Edém rúk môže byť spojený s endokrinnými patologiami, ochorením obličiek a u žien môže byť spojené s tehotenstvom. V každom prípade presná diagnóza ochorenia, kvôli ktorému máte opuch, môže spôsobiť len osteopat. Existujú nasledujúce spôsoby na liečbu edémov na rukách:

 1. Nezabudnite piť rôzne fyto- a diuretikáčaj, ktoré uľahčia odstránenie tekutiny z končatín. Jedzte v rannej pohánkovej kaše so škoricou - pohánka má vynikajúci diuretický účinok.
 2. Ak máte strašné opuchy, liečbu s ľuďmiprostriedky môžu tiež pomôcť: dajte na svoje ruky tašky z hustého tkaniny s brezovými listami. Zmeňte listy každých 3 hodiny, pretože sa ruky opotrebujú a odstránia vodu z tkanív.
 3. Vytvorte kompresy morskej soli na spodnej časti chrbta. Rozpusťte v nádobe so studenou vodou 1 kg morskej soli, musíte navlhčiť uterák v ňom a stlačiť ju, vložte ho do pásu. Akonáhle sa uterák zahreje, je potrebné procedúru zopakovať. Účinnosť tejto metódy sa dosiahne opakovaním desaťnásobného účinku, pretože po tomto začne hojné močenie a preto nadbytočná voda opustí tkanivá končatín. Môžete tiež vziať horúci kúpeľ s morskou soľou, čo ďalej posilní diuretický účinok.
 4. Pokúste sa vypiť odvar z ľanových semien - to nielen vyniká vynikajúcou vodou z tela, ale tiež pomáha vyčistiť rôzne trosky, a tiež normalizuje metabolizmus.
 5. Pri silnom opuchu sana všetky štyri, pri ktorých klesá zaťaženie obličiek, čo prispieva k rýchlemu úniku vody z tela. Tento postup sa odporúča pre všetky tehotné ženy, ktoré trpia silným opuchom v druhej polovici tehotenstva. Zdraví ľudia musia stáť na všetkých štyroch asi 5-10 minút niekoľkokrát s prestávkou na toaletu.

Zvyčajne opuch očí môže signalizovať,že máte choré obličky alebo srdce, že ste pili príliš veľa v noci (ako voda a alkohol), a tiež, že nemáte dostatok spánku a prepracovanie. Opuch očí môže byť dôsledkom podvýživy, zneužívania alkoholických nápojov, nadmernej práce. Takže ako liečiť opuch očí?

 1. Najzákladnejšia vec, ktorú môžete urobiť, jenaneste do očí pleťové vatové tampóny nasiaknuté v rôznych bylinných infúziách. Najmä môžete variť šalvia, harmanček, petržlen, kôpru a dokonca aj brezové listy!
 2. Dokonalý boj s opuchom oka pomáhačerstvo vylisovaná zemiaková šťava. Len šupky zo zemiakov, nastrúhame ju na strúhadle a stlačiť šťavu cez tenká, čo Namočte vatový tampón a miesto na oči alebo na celú tvár.
 3. Ak nemáte čas a zbavíte saopuchy okolo očí je nutné, je možné čistiť pleť okolo očí s malými kúskami ľadu, alebo držať v prednej časti asi 10 minút vatovým tampónom namočeným v bežnom čaju.
 4. Urobte si masku tekvice, uhorky a kôpru skyslá smotana. Takéto masky sa vyrábajú elementárne: zelenina je rozdrvená a položená na tvár po dobu pol hodiny a potom sa umyje vodou. Budete sa nielen zbaviť opuchu očí, ale aj vašu tvár pokožku zamatovo a pružnú.

Ešte zaujímavejšie